Єднаймося брати мої!

Дата створення матеріалу: 04-06-2018

Теплими весняними, святковими, «зеленими» вихідними днями Державною казначейською службою України в черговий раз були організовані святкові заходи, з нагоди 157-річниці перепоховання українського діяча, мислителя Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі у Каневі Черкаської області. Зокрема, на площу до Тараса приїхало близько 250 допитливих та патріотично налаштованих казначеїв з усіх областей на чолі з головою Державної казначейської служби України Тетяною Слюз.

Головною метою заходу стала передача до музею Шевченківського національного заповідника унікального полотна – портрета Тараса Шевченка розміром 3х2 метри, створеного з 1462 маленьких фотографій пам’ятників видатного українця. Було дуже приємно, коли відчуваєш і свою безпосередню участь у створенні своєрідної мозаїки. Там тепер є і зображення погруддя Т.Г.Шевченка, що знаходиться у Новотроїцькій районній державній адміністрації та усіх пам’ятників, що розташовані в Херсонській області. Створене нашими спільними зусиллями полотно залишиться на довгі часи, а відвідувачі музею будуть милуватися цією красою.

Серед іншого протягом двох днів перебування на Черкаській землі новотроїцькі казначеї побували на екскурсіях мальовничими заповідниками де ознайомилися з унікальними Канівськими дислокаціями, грабовою дібровою, природними джерелами та поселеннями скіфів-землеробів. Побували на оглядовому майданчику на Дніпро та його заплаву, відвідали  могилу академіка Біляшівського.

Також, наші земляки прийняли участь у обрядово-народному, пізнавально-розважальному дійстві «Єднаймося брати мої!», що включало в себе «Козацькі забави»: танці із шаблями, нагайками, перетягування канату, майстер-класи козацького гопака; «Мистецький простір»: майстер-класи з виготовлення ляльок - мотанок, виробів із соломи, із лози, верхової їзди на конях; виступи музичних колективів, а на завершення заходу святкова вечеря «по-козацьки».


Корисні посилання

Рiк англ мови