У Новотроїцькому відкрито VІІІ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу» та пам’ятник Великому Кобзарю

Дата створення матеріалу: 12-06-2018

12 червня 2018 року У Новотроїцькому стартував VІІІ обласний фестиваль молодіжного читання «Відкрий свою книгу», організатором якого є Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Лавреньова.

Учасників та гостей вітали: начальник Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації Світлана Думинська, голова Новотроїцької районної державної адміністрації Наталля Солтановська, директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. Лавреньова Вікторія Лобзова. У своїх виступах вони зазначили, що з року в рік ця яскрава культурна подія, змінюючи місце локації, об’єднує митців, бібліотечних працівників, молодь і всіх-всіх палких прихильників книги й читання.

Також, новотройчанам представили почесних гостей фестивалю популярних письменниць зі Львова Дару Корній, Анастасію Нікуліну та відомих письменників з Херсонщини - Анатолія Кичінського і Василя Загороднюка.

Ще однією знаковою подією цього дня стало урочисте відкриття в центрі селища пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку. Присутні на цьому святі жителі та гості району, затамувавши подих, слухали вірші Великого Кобзаря та пісні на його вірші у виконанні оркестру народних інструментів місцевої музичної школи. Вітали учасників заходу Новотроїцький селищний голова Наталія Пінчук та голова районної ради Юрій Коцегубов. У своїх промовах вони відмітили, що Шевченко – то голос історії, долі, характеру й волі нації, він – сам народ, сама Україна! Шевченко – це поет, чия безсмертна спадщина-одна з найбільших вершин людського руху.

Письменники Анатолій Кичінський і Василь Загороднюк розповіли, що в Україні і на всіх континентах світу Шевченкові встановлено понад тисячу двісті пам’ятників. До них приходять сотні, тисячі людей, щоб віддати свою пошану Кобзареві.

Під час урочистої церемонії відкриття пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку голова селищної ради, голова райдержадміністрації та голова райради перерізали символічну стрічку та разом з учасниками заходу поклали квіти до його підніжжя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Корисні посилання

Рiк англ мови