Робота по створенню ОСББ продовжується

Дата створення матеріалу: 11-04-2019

10 квітня 2019 року за ініціативи селищного голови Наталі Пінчук в приміщенні Новотроїцької селищної ради, з метою надання організаційної допомоги мешканцям смт Новотроїцьке у питанні створення ОСББ було проведено зустріч з активами будинків, голів та членів уже створених ОСББ та з мешканцями, які планують його утворити.

На зустріч були запрошенні координатор Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) Есма Умерова та виконавчий директор Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленковська, які розповіли про необхідність створення ОСББ, переваги які отримують мешканці в разі їх створення, про реалізацію проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» на території Херсонської області.

Процес створення ОСББ у нашому районі йде повільно (станом на 11 квітня 2019 року створено всього 10 ОСББ), мешканці багатоповерхівок ще не визначилися із формою управління.

У ході зустрічі учасники обговорювали ряд проблемних питань, які виникають при створенні об’єднань і в процесі їх робіт. Учасникам зустрічі було рекомендовано, як вирішувати питання з мешканцями, які не сплачують за послуги по утриманню багатоквартирних будинків (нагадувати, нараховувати пеню, залучати до виконання робіт з благоустрою території та ремонтів будинків). Впроваджуючи ринкові механізми у сфері житлово-комунального господарства, держава не задає чіткі рамки, проте дає можливість мешканцям селища якнайповніше використати законні можливості і покращити якість утримання та експлуатації житлового фонду, отримуючи більш якісні послуги.


Корисні посилання

Рiк англ мови