Розпочав роботу штаб зі вступу до освітніх закладів Херсонщини громадян з АР Крим та м. Севастополя

Дата створення матеріалу: 13-04-2019

12 квітня, відбулось перше засідання оперативного штабу з питань вступу в 2019 році до закладів вищої, фахової передвищої, професійної освіти Херсонської області випускників закладів загальної середньої освіти та осіб з АР Крим та м. Севастополя.
Розпочинаючи роботу, директор Департаменту освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Євген Криницький поінформував присутніх про підсумки вступної кампанії у 2018 році та окреслив напрямки роботи оперативного штабу на 2019 рік.
Євген Криницький подякував членам штабу за плідну роботу у минулому році і надання абітурієнтам можливості вступати до закладів освіти Херсонської області на бюджетну форму навчання.

За його словами, 2/3 випускників загальноосвітніх навчальних закладів з АР Крим вступили на навчання саме  до 4-ох провідних Херсонських закладів вищої освіти (Херсонський державний університет, Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний аграрний університет, Херсонська державна морська академія). Цього року до них приєдналася і Херсонська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
У минулому році до освітніх центрів «Крим – Україна» звернулася 551 особа. Всього до закладів вищої освіти вступило 66 осіб. За підсумками двох навчальних років через освітні центри «Крим – Україна» вступило 137 осіб.
Здобувають українську освіту у закладах вищої, фахової передвищої, професійної освіти Херсонщини  261 особа з  АР Крим.
 «Ми маємо донести жителям АР Крим інформацію щодо можливості їх вступу до херсонських навчальних закладів, а також продовжити  роботу освітніх центрів «Крим - Україна», – додав Євген Криницький, під час обговорення плану роботи на 2019 рік.

Заступник начальника управління інформаційної політики ОДА Наталія Федорчук поінформувала присутніх про проведення в області протягом червня поточного року широкої інформаційної кампанії щодо вступу громадян України, які проживають в Криму, до закладів вищої, фахової передвищої, професійної освіти Херсонської області.
Вона зазначила, що планується розміщення друкованої соціальної реклами у вигляді банерів, плакатів та листівок. Також інформація про вступну кампанію для жителів Криму висвітлюватиметься  на регіональному телебаченні та радіо, на офіційній сторінці обласної державної адміністрації та на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook.
Головний спеціаліст сектора  у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вікторія Баткалова поінформувала,  що 11 травня на базі Херсонської державної морської академії заплановано проведення Дня відкритих дверей закладами вищої освіти щодо вступу дітей з тимчасово окупованих територій.


Корисні посилання

Рiк англ мови