Дата створення матеріалу: 10-09-2013

 

Ласкаво просимо!
Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на сторінках офіційного веб-сайту Новотроїцької районної державної адмністрації. Новітні технологіїї та всесвітня мережа Інтернет дають можливість ще повніще висвітлювати нашу роботу та надавати громадянам повну і вичерпну інформацію щодо діяльності структурних підрозділів.
Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Новотроїцького району, адже це багатий таврійський край, з неосяжними щедрими степами, з унікальним теплим кліматом та доброзичливими й працьовитими людьми. Район характеризується розвинутим виробництвом зернових (пшениця, ячмінь, кукурудза), зернобобових (горох, соя), технічних (соняшник) культур, овочівництвом, баштанництвом і тваринництвом м'ясо-молочного напряму. Все це створює базу для розвитку переробної промисловості - повної переробки виробленої в районі продукції.
Територія району становить 229,8 тис. га, площа сільськогосподарських угідь (по всіх категоріях господарств) складає 183,1 тис. га ( 9,3% угідь Херсонської області), в тому числі 151 тис. га ріллі, з них до 70 відсотків темно-каштанових ґрунтів, що за своїми характеристиками придатні для стабільного вирощування сільськогосподарської продукції. Одна з переваг аграрного виробництва - наявність в районі 72 тис. гектар зрошуваних земель Каховської зрошувальної системи (49 тис. га діючого, 23 тис. га потребують ремонту та переоснащення).
У районі розвинуте тваринництво. Велика рогата худоба представлена основною породою - червоною степовою. Не менш сприятливі умови створено в районі для розвитку вівчарства. Наявність в районі 3173,5 га ставків та значних площ мисливських угідь створюють можливість широкого розвитку мисливства та рибальства, вирощування риби та її переробки.
У районі розвинута переробна промисловість: виробництво твердих та плавлених сирів, вершкового масла, борошна, хліба, хлібобулочних та макаронних виробів. Район має автомобільне сполучення з основними регіонами країни. Через нього проходять автошляхи: Генічеськ-Асканія Нова, Херсон-Каховка-Генічеськ. На території району знаходяться поклади глини, які можуть використовуватися у будівельній індустрії. Наявні вітрові коридори придатні для будівництва засобів вітроенергетики та здешевлення електроенергії. Крім того, на півдні район омивається затокою Сиваш - таврійським аналогом Мертвому морю. Затока багата сіллю, лікувальними грязями.
Новотроїцький район межує з відомими курортними зонами – Крим, Арабатська стрілка (відстань 45 км.). Чиста екологія (зона вільна від дії шкідливих речовин), сприятливий помірно континентальний клімат, наявність на території району лікарських рослин (полин, ромашка), використання потенціалу затоки Сиваш, вивчення лікувальних бальнеологічних характеристик грязей створює можливості для будівництва лікувальних закладів. Сподіваємось на зацікавленість потенційних інвесторів для налагодження взаємовигідної співпраці.

Коротка історична довідка

Новотроїцький район утворений 7 березня 1923 року. У ньому налічувалось 16 сіль­ських рад, 74 населених пункти, проживало 42269 чоловік. Площа району складала 2443 квадратних кілометри. На території району налічувалося 7519 дрібних індивідуальних товариств , три колгоспи, 15 артілей, 99  товариств спільного обробітку землі, 3 МТС .

30    вересня 1930 року відбувся адміністративно-територіальний поділ України, під час якого були ліквідовані округи та губернії, утворено області. Новотроїцький район до 1937 року відносився до Дніпропетровської області, з 1937 року по 30 березня 1944 року - до Запорізької. З березня 1944 року район ввійшов до складу новоствореної Херсонської області.

Під час Великої Вітчизняної війни у вересні 1941 року район був окупований фашис­тами.

Більшість чоловічого населення було мобілізовано до лав Армії.

1600 юнаків і дівчат були вивезені на каторжні роботи до Німеччини. У районі діяли підпільні організації: у радгоспі ім. Чкалова, селищі Сиваське, селах Одрадівка, Павлівка, Петрівка.

31    жовтня 1943 року Новотроїцький район був звільнений частинами 347-ї Мелітопольської і 221-ї Маріупольської, 248-ї стрілецьких дивізій, 37 стрілецького корпусу 28-ї армії 4-го Українського фронту. У визволенні району брали участь також 346 і 216 стрілецькі дивізії 10 стрілецького корпусу 51-ї армії.

Під час визволення району загинуло 1159 солдат і офіцерів.

У роки Великої Вітчизняної війни 4824 новотройчан захищали Батьківщину, 2101 особа нагороджена орденами і медалями, 2723 загинули на фронті.

П’ятеро наших земляків були удостоєні звання Героя: Шевченко М.Л.Польовий І.С.,Лішаков Г.І., Антипенко Й.С., Ляпота С.К.

За роки тимчасової окупації колгоспи, радгоспи, МТС та інші підприємства і органі­зації району зазнали збитків більш як на 300 млн. крб.

Після звільнення території нашого району від німецько-фашистських загарбників в районі було відновлено роботу 44 колгоспів, 3 МТС.

У 50-х роках було проведено укрупнення колгоспів: у Новотроїцькому районі замість 44 їх стало 15,4 МТС, 5 радгоспів, 1 лісорозсадник.

У районі були збудовані сирзавод, авторота, промкомбінат, організовано райспоживспілку.

Додатково були створені сільські ради (14 сільських і 2 селищних)

У 1958-1960 роках завершено повну електрифікацію і радіофікацію всіх населених пунктів району.

З 1958 року Новотроїцьке було віднесено до селищ міського типу.

З будівництвом Каховської зрошувальної системи степи Новотроїцького району вкрилися мережею зрошувальних каналів загальною протяжністю 153 км.

У 1982 році площа зрошувальних систем в районі досягла 48871 га.

Врожайність на поливних землях становила у 1982 році 31,9 ц/га.

Другою важливою галуззю було тваринництво (м’ясо-молочний напрям).

За успіхи в розвитку сільського господарства нашого району у 50-х роках нагородже­но орденами і медалями 77 чоловік, за період з 1965 по 1982 - 2699 ос. П’ятьом нашим зем­лякам присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці (Вознюк Любові Семенівні, Сторчаку Віталію Михайловичу, Тетерятнику Василю Кириловичу, Луценку Івану Акимовичу, Кова­ленку Петру Федоровичу).

У 1980 році у районі нараховувалось 5 радгоспів і 13 колгоспів. За період 1984-1991 років додатково було створено 5 колгоспів і 4 радгоспи.

Таким чином, після здобуття Україною незалежності (1991 рік) у районі працювало 27 госпо­дарств, які виробляли 300 тис. тонн зернових, м’яса у живій вазі - 16545 тонн, молока - 63 тис. тонн, яєць - 31 млн. шт., вовни - 542 тонни.

Результати роботи галузей народного господарства у 1991-1995 роках свідчать про уповільнення темпів розвитку економіки району. Економічне та фінансове становище залишається напруженим, зберігається негативна тенденція падіння життєвого рівня населення.

Але незважаючи на ці чинники підприємствами та господарствами району було введено в дію наступні об’єкти:

- торговий центр площею 250 кв.м. у с. Олександрівка;

- два гуртожитки на 104 місця у с. Горностаївка;

- два млина потужністю 2,0 тонни за зміну у с. Подове, с.Воскресенка;

- три олійниці потужністю 1-1,5 тонн за зміну у смт.Новотроїцьке, с.Василівка, с.Вокресенка;

- зерносклад на 1000 тонн та молочний блок потужністю 6 тонн за зміну у с. Ясна Поляна;

- відділення зв’язку на 100 номерів у с. Воскресенка;

- свинарник на 1000 голів у смт. Сиваське;

- автогараж на 25 автомобілів у с.Зелене;

- їдальня з магазином, огородження території харчосмакової фабрики, будується маслобійний цех;

- пивний завод, крупоцех, хлібопекарня потужністю 2,0 тонни за добу ДП “Новотроїцький елеватор”;

- пташник на 3000 голів та вівчарник на 800 голів у смт. Сиваське;

- загальноосвітня школа на 162 учнівських місця.

Житлове будівництво ведеться практично у всіх господарствах району. Протягом звітного періоду заселено 16-ти квартирний житловий будинок маслосирзаводу. Завершується будівництво 30-ти квартирного житлового будинку м’ясокомбінату.

У другій половині 90-х років економічне та фінансове становище району залишається нестабільним.

Виробництво продовольчих товарів значно зменшилося, через зниження платоспроможності населення. Більше двох третин промислових підприємств району скоротили випуск продукції. Непідготовленість підприємств до конкуренції привела до втрати внутрішнього ринку.

Складним залишається становище в сільському господарстві. Скоротилось виробництво сільськогосподарської продукції, поголів’я усіх видів худоби. Знизилась продуктивність тварин та урожайність сільгоспкультур. У цей час відбувається реформування аграрного сектора. На зміну 27-ми колективним господарствам приходять 48 приватних сільськогосподарських підприємств усіх форм власності.

Незважаючи на загострення ситуації на ринку праці, реалізація заходів державної політики зайнятості дозволила утримувати рівень безробіття в районі на соціально-безпечному рівні.

Фінансування видатків проводиться в межах фактично отриманих доходів. Через особливий режим фінансування бюджетних установ, кошти спрямовуються, у першу чергу, на соціальні виплати. Дані заходи дозволили дещо зменшити заборгованість у бюджетній сфері.

Початок ХХІ століття ознаменувався наростанням позитивних тенденцій. Відбулось збільшення обсягу виробництва промислової продукції та зниження бартерних операцій.

В агропромисловому комплексі за умов реформування майнових та земельних відносин на селі досягнуто зростання виробництва валової продукції сільського господарства. Проводиться модернізація зрошувальних систем, а саме впровадження і застосування крапельного зрошення, що дало змогу отримувати високі врожаї (овочі – 725 ц/га, озима пшениця – 60 ц/га. З метою подальшого розвитку галузі тваринництва СТОВ “Світанок” завершено будівництво та обладнання двох сучасних молочно-товарних ферм.

Значно поліпшено стан розрахунків сільськогосподарських товаровиробників з власниками земельних паїв за оренду земель.

Господарствами району, які мають у своєму користуванні зрошувані землі, проводиться робота з передачі внутрішньогосподарських меліоративних систем у комунальну власність територіальних громад. Завдяки комплексу організаційних заходів щодо реалізації державних і галузевих програм підтримки сільськогосподарського виробника в 2011 році район отримав найбільший за роки незалежності валовий збір зернових – 247 тис. 040 т.

Продовжується формування ринкової інфраструктури. На споживчому ринку збільшилось виробництво товарів народного споживання.

Подальшого розвитку набуває мале підприємництво, за рахунок якого вирішується проблема зайнятості населення. Розширюється торгівельна мережа району, перш за все, у сільській місцевості.

У соціальній сфері зменшено борги із виплати заробітної плати. У бюджетній сфері заборгованість ліквідована. Своєчасно виплачуються пенсії, соціальні виплати.

Протягом вказаного періоду стабільно працювали заклади медицини, освіти, культури, спорту. Фінансування їх діяльності здійснювалось відповідно до бюджетних призначень.

Значно знизився рівень безробіття населення.

З метою інтенсифікації промислового виробництва ПАТ "Новотроїцький маслосирзавод” налагоджено випуск нової сирної продукції "Народний смак". З метою мінімізації ручної праці проводиться запуск стрічкового транспортеру для зменшення процесу виробництва сиру на 1 технічну операцію.

Розпочато співпрацю з представниками французької компанії “Бетен інтернейшл” стосовно впровадження на території району проектів альтернативної енергетики. Надано в оренду земельну ділянку на території Новотроїцької селищної ради. На даний час відпрацьовується питання отримання дозволу на будівельні роботи.

Розпочато участь чотирьох громадських організацій району у ІІ Етапі програми розвитку ООН/ЄС “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Чотирма громадськими організаціями підготовлено мікропроектні пропозиції загальною вартістю 657,0 тис.грн., з них сума міжнародної технічної допомоги становитиме 302,4 тис.грн.

За рахунок коштів Світового банку в рамках програми “Рівний доступ до якісної освіти” для шкіл району придбано 7 кабінетів фізики  на загальну суму 3165,4 тис.грн.

З метою впровадження заходів з газифікації району  виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво підвідного газопроводу “Асканія Нова-Громівка” на суму 298,1 тис.грн. На виконання робіт з проведення газопостачання до с. Чкалове проведено тендер. Переможцем визначено фінансово-промислову компанію “Нафта-Газ-Сервіс”.


Корисні посилання

Рiк англ мови