Дата створення матеріалу: 10-09-2013

Звернення громадян

Протягом І півріччя 2013 року керівництвом районної державної адміністрації розглянуто 37 письмових звернень що на 17,8 % менше порівняно з І півріччям 2012 року. 24 листи були направлені жителями району до вищестоящих органів влади, що також на 11,1 % менше. Збільшилося на 23 % звернень до обласної державної адміністрації. Слід зазначити, що 29 % таких звернень стосувалися питання надання матеріальної допомоги з обласного бюджету, так як на районному рівні були вирішені позитивно. 4 звернення були зареєстровані у ході здійснення виїзного прийому громадян головою обласної державної адміністрації, що також вплинуло на ріст звернень від громадян району до обласної державної адміністрації. До Адміністрації Президента України було надіслано більше на 25 % звернень. На рівні звітного періоду минулого року залишилася кількість листів до  редакції газети «Сільські вісті». Значно зменшилася (на - 66,7 %) кількість звернень від громадян до Кабінету Міністрів України. До Верховної Ради України у І півріччі 2013 року жителі району листів не направляли. Разом з тим, у І півріччі 2013 року порівняно з відповідним періодом минулого року, збільшилося на 175 % дзвінків до державної установи «Соціальний контактний центр» по Урядовій «гарячій лінії». У таких зверненнях в основному порушувалися питання щодо виплати орендарями не в повному обсязі орендної плати та житлової політики. Усі звернення були розглянуті у визначений термін, надані письмові відповіді заявникам, про що інформовано обласну державну адміністрацію.

У ході проведення особистих прийомів громадян головою, першим заступником, заступниками голови та керівником апарату районної державної адміністрації за звітний період зареєстровано 63 звернення, що на 1,6 % менше, порівняно з відповідним періодом минулого року.

По прямій телефонній лінії (“гарячій лінії”) до районної державної адміністрації у звітному періоді звернулося 6 громадян, що на 3 або на 33,3 % менше проти аналогічного періоду минулого року.

Найбільше питань, які громадяни порушували у своїх зверненнях, стосувалися соціального захисту населення, а саме: 73 або + 9 % у порівнянні з І півріччям 2012 року, що становить 48 % від загальної їх кількості. З них 67 - щодо надання матеріальної допомоги, 91,8 % яких вирішені позитивно. 31 або 20,4 % (+ 40,9 %) звернень – з  питань аграрної політики та земельних відносин, в основному це звернення щодо не виплати в повному обсязі орендної плати та розірвання договорів оренди з такими орендарями. 7 (+75 %) – праці і заробітної плати, 5 (+ 66,7 %) – житлової політики. Значно зменшилася кількість звернень з питань комунального та дорожнього господарства – 14 проти 27 (- 48,1 %). Зменшилася кількість питань стосовно охорони здоров’я освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності (-33,3 %), транспорту і зв’язку (-25 %). На рівні звітного періоду минулого року залишилася їх кількість щодо забезпечення законності і охорони правопорядку.

Із загальної кількості питань (152), розглянутих районною державною адміністрацією 57,2 % вирішені позитивно, на 35,5 % - надано роз’яснення та необхідну інформацію, 3,3 % - знаходяться на виконанні. Шість звернень залишаються на контролі в обласній та районній державних адміністраціях. З них одне повторне звернення  від гр. Старушко Л.В., яка є матір’ю-героїнею, щодо надання фінансової допомоги на придбання будинку для багатодітної родини. Районною державною адміністрацією спільно з Громівською сільською радою проведено ряд заходів з пошуку будинків, які продаються, та надано перелік з 7 будинків на вибір (на даний час сім’я Старушко Л.В. з вибором будинку не визначилася). Питання знаходиться на контролі в обласній та районній державних адміністраціях.

Колективно за звітний період до районної державної адміністрації надійшло 3 звернення, а саме: мешканці житлового масиву смт Новотроїцьке, гр. Тиркало С.М. та інші зверталися щодо зменшення кількості бездомних собак (було проведено засідання районної проти епізодичної комісії та прийнято відповідне рішення); членів батьківського комітету Зеленівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступеню турбувало питання реорганізації школи – проведено збори територіальної громади с. Зелене, на яких прийнято рішення утворити на базі школи разом з дошкільним закладом навчально-виховний комплекс; орендодавці ТОВ «ПУСК» порушували питання щодо надання допомоги у розірвання договорів оренди землі – на особистому прийомі їм було надано роз’яснення щодо порядку розірвання договорів оренди землі відповідно до чинного законодавства.

Згідно з моніторингом надходження звернень громадян до районної державної адміністрації у І півріччі 2013 року, порівняно з відповідним періодом минулого року, збільшилася їх кількість від  мешканців Громівської (+ 50 %), Подовської (+ 50 %), Олександрівської (+ 45 %) та Одрадівської                           (+ 33,3 %) сільських рад. Мешканці зазначених сільських рад потребували надання матеріальної допомоги на лікування. Натомість, зменшилося звернень від мешканців Володимиро-Іллінської (- 71 %), Федорівської (- 33,3 %), Чкалівської (- 18,2 %) сільських та Сиваської селищної (- 44,4 %) рад.

Аналіз звернень від найменш захищеної категорії громадян, які надійшли до районної державної адміністрації протягом звітного періоду, свідчить про збільшення їх кількості у порівнянні з минулорічним показником на 40 % від інвалідів війни, учасників бойових дій та зменшення на 41 % - від дітей війни і ветеранів праці, на 8,8 % - від інвалідів І, ІІ та ІІІ груп. Кількість звернень від багатодітних родин та одиноких матерів залишилася на рівні відповідного періоду минулого року. 67 громадянам даної категорії було надано матеріальну допомогу з районного бюджету від 100 до 1000 грн. Звернення інваліда І групи Щирської В.Ф. щодо будівництво пандуса до її помешкання знаходиться на контролі в обласній та районній державних адміністраціях.  

Фактів порушення термінів розгляду звернень за 2013 рік не було.


Корисні посилання

Рiк англ мови