Дата створення матеріалу: 21-05-2015

  Про роботу Новотроїцької районної державної адміністрації щодо запобігання проявам корупції за І квартал 2015 року

Районною державною адміністрацією, її структурними підрозділами вживаються також заходи щодо виконання  вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».    З метою зменшення кількості безпосередніх контактів громадян і представників юридичних осіб з державними службовцями організовано роботу дозвільного центру та центру надання адміністративних послуг, запроваджено систему електронного документообігу та електронного цифрового підпису, структурними підрозділами районної державної адміністрації застосовується принцип “мовчазної згоди” під час надання погоджень, висновків, дозвільних документів тощо

У районній державній адміністрації ведеться системна робота щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян, організації порядку прийомів громадян, у тому числі виїзних. Працює «гаряча лінія» та запроваджено проведення попереднього запису громадян на прийом за телефоном «гарячої лінії».   На даний час така лінія діє за телефоном 5-11-26 протягом робочого часу без обідньої перерви.

Підсумки І кварталу 2015 року свідчать про те, що кількість звернень громадян до районної державної адміністрації у порівнянні з відповідним періодом минулого року не змінилась.

Протягом І кварталу 2015 року керівництвом районної державної адміністрації розглянуто 10 письмових звернень, що майже на 20% більше  порівняно з І кварталом 2014 року, з них 7 звернень було адресовано жителями району до вищестоящих органів влади, що також на 1 або на  12,5% більше. Усі 7 звернень були адресовані обласній державній адміністрації. З них 3 звернення надійшли на «гарячу» телефонну лінію голови Херсонської обласної державної адміністрації і стосувалися питання житлово-комунального господарства (2 звернення) та торгівлі і громадського господарства (1). Два письмових звернення до обласної державної адміністрації стосувалися аграрної політики та земельних відносин, ще два – комунального господарства. Звернення Новікової О.М. щодо відновлення водопостачання у її будинку та Бойко Л.А. з приводу ремонту покрівлі у багатоповерховому будинку  залишаються  на контролі у обласній державній адміністрації. 

Спостерігається  зменшення майже вдвічі кількості телефонних дзвінків до державної установи «Соціальний контактний центр» по Урядовій «гарячій лінії» у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Протягом І кварталу 2015 року на розгляд до районної державної адміністрації надійшло 21 звернення проти 44 за І квартал 2014 року. 7 (33,3 %) цьогорічних звернень  стосувалися  соціального захисту, 6 (19 %) -  питань охорони здоров’я, 2 (10%) - щодо питань житлової політики та комунального господарства,  2 (10 %) – з питань праці та заробітної плати, 2 (10%) -  з питань освіти, 1 (2%) – забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, 1 (2%) – житлової політики. Усі звернення були розглянуті, вчасно надано відповіді заявникам та апарату обласної державної адміністрації в електронному вигляді.

У ході проведення особистих прийомів громадян, у тому числі за місцем їх проживання, керівництвом районної державної адміністрації у І кварталі 2015 року зареєстровано 33 звернення, що на 6 % менше проти відповідного періоду минулого року. 

 По прямій телефонній лінії (“гарячій лінії”) до районної державної адміністрації за звітний період громадяни не зверталися (1звернення - у відповідному періоді минулого року).

Із загальної кількості питань (43), розглянутих районною державною адміністрацією у І кварталі 2015 року, 21 або 48 % вирішені позитивно; на 16 або 37 % надано роз’яснення та необхідну інформацію; 2 (4%) – відмовлено: з них  1- у наданні матеріальної допомоги на лікування чоловіка  у зв’язку з його смертю, 1- у зв’язку з відсутністю підстав для  надання матеріальної допомоги; 5 (11%) залишаються на контролі у районній державній адміністрації з терміном виконання у ІІ кварталі 2015 року. Найбільше звернень – 23  ( на 24 % менше у порівнянні з І кварталом 2014 року), що становить 54 % від загальної їх кількості, стосувалися соціального захисту населення; 7 або 16,5 %  – з  питань аграрної політики та земельних відносин;  4 або 9 % – з питань транспорту і зв’язку; 5 або 11,5% – щодо комунального господарства, інші – 4 або 9%.

 Керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації за звітний період здійснено 14 виїздів у населені пункти району, у ході яких було прийнято  20 громадян.

Згідно з моніторингом надходження звернень громадян до районної державної адміністрації у І кварталі 2015 року, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшилася їх кількість від  мешканців Сиваської селищної ради (+ 62,5 %), Новомихайлівської сільської ради (+50%); Олександрівської сільської ради (+ 65 %). Натомість на 60% зменшилась кількість звернень  від мешканців Чкалівської сільської ради.

Аналіз звернень від найменш захищеної категорії громадян, які надійшли до районної державної адміністрації протягом звітного періоду, свідчить про збільшення їх загальної кількості на  23 %. 22 громадянам даної категорії, відповідно до їх звернень,  було надано матеріальну допомогу з районного бюджету, у тому числі громадянці Барановій І.В. надано 10000 грн, у зв’язку із загибеллю чоловіка, учасника АТО.

Інформація про роботу зі зверненнями громадян оприлюднюється через районну газету “Трудова слава” та розміщується на окремій сторінці веб-сайту районної державної адміністрації.

Керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та її апарату забезпечується контроль за дотриманням вимог статті 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо мінімізації можливості виникнення конфлікту інтересів осіб, уповноважених на виконання функцій держави, та врегулювання конфлікту інтересів у разі його виникнення. 

Протягом звітного періоду випадків виникнення конфлікту інтересів державних службовців та посадових осіб районної державної адміністрації, її посадових осіб не  виявлено, випадків притягнень до відповідальності та звільнень з посад державних службовців Новотроїцької районної державної адміністрації за корупційні діяння не було.

На постійному контролі знаходиться  виконання вимог статті 11 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».  Сектором кадрової роботи апарату забезпечується  проведення спеціальної перевірки  відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад державних службовців. Спеціальну перевірку перед призначенням в І кварталі 2015 року в апараті та структурних підрозділах проходило 4 особи, їх було призначено на відповідні посади за результатами проведення перевірки. 

Особи, які претендують на зайняття посад державної служби, письмово попереджаються про встановлені законодавством обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу та її проходженням. 03 березня 2015 року видано розпорядження голови районної державної адміністрації № 93 «Про проведення в Новотроїцькій районній державній адміністрації перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади».

До 01 квітня державні службовці подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за попередній рік. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 вересня 2013 року № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції»   уповноваженою особою було здійснено перевірку декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі – декларації) державних службовців апарату та відділів районної державної адміністрації за минулий 2014 рік.

За підсумками перевірки встановлено, що всі декларації заповнені та подані вчасно – до 01 квітня 2015 року,  помилок не виявлено.  Всього ж  за 2014 рік декларацій надано у кількості 92 із урахуванням декларацій, поданих особами, які звільнилися протягом 2014 року; станом на 01 січня 2015 року в трудових відносинах перебувало 80 державних службовців апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації.

З державними службовцями районної державної адміністрації та особами, зарахованими до кадрового резерву, систематично проводилася навчальна і роз’яснювальна робота щодо вимог Законів України “Про засади  запобігання і протидії корупції” та “Про державну службу”.  Так за  І квартал 2015 року  районною державною адміністрацією  на навчаннях державних службовців було розглянуто питання, які  стосувалися дотримання антикорупційного законодавства особами, уповноваженими на виконання функцій держави, серед них – «Про внесення змін до Порядку проведення спеціальної перевірки  відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (Указ Президента України від 16 грудня 2014 року № 933/2014)», «Про порядок проведення  щорічної  оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов’язків і завдань відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2003 року №122», «Основні положення Закону України «Про очищення влади», «Про основні   вимоги щодо заповнення державними службовцями  декларації про майно, доходи, витрати  і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік  відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про організацію надання адміністративних послуг населенню району через центр надання адміністративних послуг. Види послуг, терміни та підстави їх надання» та інші.

Протягом  звітного періоду всі державні службовці, які проходили навчання в Херсонському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій, одночасно пройшли й навчання  за програмою короткотермінового семінару за темою: “Правові основи запобігання проявам корупції. Відповідальність державних службовців за корупційні діяння”.

З метою проведення роз’яснювальної роботи серед сільських, селищних голів та секретарів сільських, селищних рад, на навчаннях, які проводяться районною державною адміністрацією, також піднімаються питання роботи виконкомів сільських, селищних рад щодо організації роботи з попередження та протидії корупції відповідно  Так за звітний період на навчаннях розглядалися питання: «Про основні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-УІІІ», «Про підготовку до прийняття місцевих бюджетів відповідно до Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформ міжбюджетних відносин» від 28 грудня 2014 року № 79-УІІІ», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», «Про Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про пільги військовослужбовцям, які повернулися із зони АТО» та інші.

Протягом  І кварталу  2015 року випадків виникнення конфлікту інтересів державних службовців та посадових осіб районної державної адміністрації не  виявлено, випадків притягнень до відповідальності та звільнень з посад державних службовців Новотроїцької районної державної адміністрації за корупційні діяння не було.

Відділом діловодства і контролю апарату районної державної адміністрації постійно здійснюється розміщення на офіційному веб-сайті проекти нормативно-правових актів, проектів заходів,  районних програм для ознайомлення та доступу громадськості. З метою дотримання принципів відкритості та доступності на офіційному сайті в розділі «Доступ до публічної інформації» висвітлюється також аналіз фінансування захищених статей видатків районного бюджету.

 


Корисні посилання

Рiк англ мови